<

Poradenství pro výživu a zdravý životní styl
Martina Bednářová

E-mail:
info(zavináč)poradenstvi-vyzivy.cz

Adresa:
Borová 349
569 82 Borová

dolgachov / 123RF Reklamní fotografie

Provozní doba:
Po - Pá                 7:00 - 16:00
Po domluvě i v jiném čase

Prosím rezervace rušte minimálně 24 hodin předem

Neplodnost x koučing neplodných párů


Víte že …….

Neplodnost je nemoc a o nemoci se těžce mluví. Ne každý pár má to štěstí počít dítě přirozenou cestou. O neplodnosti lze mluvit, pokud i po ročním pravidelném nechráněném styku nedojde k otěhotnění. Po této době je vhodné vyhledat odbornou pomoc.
Může se jednat jen o lehkou poruchu, kterou lze odstranit úpravou životosprávy či pomocí léků. U některých párů je však příčina složitější a je třeba ji řešit individuálně.
Všichni víme, že stres zvyšuje hladinu stresových hormonů – glukokortikoidů, jakým je například kortizol. Ten pak v těle tlumí hlavní pohlavní hormon, gonadotropin releasing hormon (GnRH). S jeho poklesem se snižuje u samců počet spermií a u samic počet ovulovaných vajíček. Klesá pohlavní aktivita. Nově vědci zjistili, že stres také zvyšuje v mozku hladinu dalšího hormonu, který zasahuje do reprodukce. Jde o látku snižující hladinu gonadotropinu GnIH (gonadotropin-inhibitory hormone). Tato látka byla objevena nedávno, nejprve u ptáků a později se ukázalo, že ji mají také savci, tedy i lidé. Jde o malou molekulu. Některé práce ji popisují jako RFRP (RFamide-related peptide). Jisté je, že tato látka je jakousi reprodukční brzdou, která působí v organismu tak, že brání tvorbě GnRH.
Trápí-li Vás tento problém, neváhejte a zkuste začít změnou svých stravovacích návyků a hlavně svého životního stylu.
Že nevíte jak na to? Ráda Vám poradím. Pokud máte zájem, můžete se objednat na tematické konzultace /koučink/ případně si můžete nechat vypracovat výživový plán. Podíváme se společně na to, jaké stravovací chyby děláte. Vysvětlím Vám, jaký vliv mají tyto chyby na vaše tělo a jak to všechno souvisí. Dále spolu projdeme Váš každodenní život a zkusíme eliminovat další chyby, které by mohly mít vliv na Váš imunitní systém.