<

Poradenství pro výživu a zdravý životní styl
Martina Bednářová

E-mail:
info(zavináč)poradenstvi-vyzivy.cz

Adresa:
Borová 349
569 82 Borová

dolgachov / 123RF Reklamní fotografie

Provozní doba:
Po - Pá                 7:00 - 16:00
Po domluvě i v jiném čase

Prosím rezervace rušte minimálně 24 hodin předem

Výživové plány


Chcete-li při změně svých stravovacích návyků znát nejen složení jídelníčku, ale také množství živin, které Vaše tělo potřebuje pro správné udržení základních životních funkcí a pro další činnosti, můžete se rozhodnout pro „ individuální výživový plán“. Pro jeho realizaci zvolíte v každém případě „diagnostiku výživového stavu“ z důvodu analýzy Vašich dosavadních stravovacích chyb. Potom v případě zájmu zvolíte 7-denní vzorový „jídelníček“ dle uvedených specifikací, na kterém Vám znázorním a výpočty doložím navrženou změnu. Další jídelníčky a konzultace pak objednáváte sami podle svých aktuálních potřeb.

Individuální výživové plány základní


Diagnostika výživového stavu
V ceně diagnostiky je zahrnuta:
1. Vstupní konzultace k výživovému plánu včetně měření /90-120 min -viz. výše/
• Nejdříve proběhne měření na lékařsky certifikovaném přístroji TANITA a vysvětlení údajů.
• Změřím pas, břicho, boky pro určení dalších indexů potřebných pro určení správné výživové diagnózy
• Projdu s vámi vstupní dotazník. Položím vám otázky týkající se vašeho životního stylu, stravovacích návyků a vašeho zdravotního stavu. Otázky jsou velice jednoduché. Nemusíte se na ně nijak připravovat. Vstupní dotazník si odnesete domů a budete do něj zaznamenávat váš stávající jídelníček po dobu 1 týdne. Vyplněný dotazník mi můžete donést osobně, poslat poštou nebo e-mailem. Nejpozději však do 1 měsíce od vstupní konzultace. V případě, že ho do této doby nedostanu, propadá vámi uhrazená záloha /viz. níže/
• Uhradíte zálohu ve výši 50% z ceny výživového plánu, pro který jste se rozhodli.
2. Vyhodnocení vlivu životního stylu na zdravotní rizika dle osobního dotazníku, vyhodnocení stávajícího jídelníčku, vyhodnocení pohybové aktivity, výpočet aktuálního trojpoměru živin a návrh změn – vše v písemné formě.
3. Obecná doporučení k tvorbě jídelníčku v písemné formě.
4. Předání DIAGNOSTIKY a vysvětlení /60-90 min/.
5. Telefonická nebo e-mailová podpora po dobu 14 dní od předání DIAGNOSTIKY.
6. Jedna kontrolní konzultace /40-60 min/ po 14 dnech od předání DIAGNOSTIKY.
K diagnostice je možné objednat jídelníček dle výběru na 1 nebo více týdnů.

Jídelníčky


Racionální jídelníček na 7 dnůSestavení vyváženého jídelníčku na základě absolvování diagnostiky.
Vhodné pro zdravé klienty, kteří potřebují redukovat pouze pár nadbytečných kilogramů, kteří si chtějí nechat zkontrolovat dosavadní jídelníček odborníkem, dostat nové tipy a nápady na ozdravení a zpestření jídelníčku a chtějí se stravovat zdravěji. Dále pro klienty trpící diabetes mellitus II. stupně, únavou, vysokou hladinou cholesterolu, oslabenou imunitou, alergiemi. Tímto jídelníčkem je možné preventivně působit proti vzniku kardiovaskulárních chorob, ateroskleróze, ischemické chorobě srdeční, alzheimerově chorobě a částečně proti hyperaktivitě a různým dalším civilizačním chorobám.
Pokud po čase zjistíte, že dodržovat jídelníček sami nezvládnete, můžete se objednat na pravidelné kontrolní konzultace po 14-ti dnech nebo na jednorázovou individuální konzultaci (volba záleží na aktuálním stavu, přáních, potřebách a požadavcích klienta).

Redukční jídelníček na 7 dnůSestavení redukčního jídelníčku na základě absolvování diagnostiky.
Vhodné pro klienty, kteří potřebují přirozeně, zdravě a bezpečně zredukovat svoji nadváhu a celkově změnit životní styl. Pro klienty, kteří potřebují pomoc odborníka, motivaci, odborné vedení a podporu, i pro věčné dietáře. Ale také je velice vhodný pro klienty s velmi nízkou váhou, kteří potřebují nabrat svalovou hmotu.
Je to racionální jídelníček, který je z důvodu odbourávání tuků redukován snížením hodnoty příjmu kalorií, pro dodržení nejnižší hranice pro zdravé fungování vnitřních orgánů /bazálního metabolismu/. Bez dodržení tohoto limitu docháhí k útlumu životních funkcí, zpomalení metabolismu a následnému jo-jo efektu. Po skončení účinnosti se kalorická potřeba postupně přepočítává a zvyšuje až na hodnoty normálu, čímž se zajistí energetické vyrovnání životních funkcí.
● Podmínkou vypracování individuálního výživového plánu s tímto jídelníčkem jsou proto pravidelné kontrolní konzultace nad rámec výživového plánu nejdéle po 14 dnech minimálně po dobu 3 měsíců a případné přepočtení trojpoměrů pro optimalizaci redukce. /tyto kontrolní konzultace a přepočtení trojpoměrů nejsou zahrnuty v ceně/

Sportovní jídelníček na 7 dnůSestavení sportovního jídelníčku na základě absolvování diagnostiky s použitím suplementace.

Jídelníček pro těhotné a kojící matky na 7 dnůSestavení jídelníčku pro těhotné a kojící matky. Těhotné a kojící nepostupují měření. Vhodný i pro klientky s gestačním diabetem.Individuální výživové plány prodlouženéMěsíční racionální programTento program je určen pro klienty, kteří by si vybrali „racionální jídelníček“ a chtěli by nastartovat měsíčním programem včetně vyhotovených vyvážených jídelníčků. Po absolvování tohoto programu je možné v případě zájmu zvolit následně další konzultace.
V ceně programu je zahrnuta:
● Vstupní konzultace (90-120 minut)
● Diagnostika v písemné formě + osobní předání a vysvětlení ( 60-90 minut)
● Racionální jídelníček na každý týden po dobu 1 měsíce
● 2 kontrolních konzultace (40-60 minut) po 14-ti dnech – tělesná analýza, měření, vážení, vyhodnocení výsledků a návrh dalšího postupu v rámci změn životního stylu, kontrola stravovacích návyků a jídelníčku, řešení specifických dotazů a problémů, návrh jejich řešení a dalšího postupu
● Servis pro klienta – telefon, e-mail, podpora, pomoc, motivace, disciplína, nové informace

Měsíční redukční programTento program je určen pro klienty, kteří potřebují zredukovat svoji váhu a chtěli by nastartovat měsíčním programem včetně vyhotovených redukčních jídelníčků pro každý den v měsíci.
● Podmínkou vypracování tohoto výživového plánu jsou pravidelné kontrolní konzultace po dokončení výživového plánu, nejdéle po 14 dnech, minimálně po dobu dalších 2 měsíců a případné přepočtení trojpoměrů pro optimalizaci redukce. /tyto kontrolní konzultace a přepočtení trojpoměrů nejsou zahrnuty v ceně/
V ceně programu je zahrnuta:
● Vstupní konzultace (90-120 minut)
● Diagnostika v písemné formě + osobní předání a vysvětlení ( 60-90 minut)
● Redukční jídelníček na každý týden po dobu 1 měsíce
● 2 kontrolní konzultace (40-60 minut) po 14-ti dnech – tělesná analýza, měření, vážení, vyhodnocení výsledků a návrh dalšího postupu v rámci změn životního stylu, kontrola stravovacích návyků a jídelníčku, řešení specifických dotazů a problémů, návrh jejich řešení a dalšího postupu
● Servis pro klienta – telefon, e-mail, podpora, pomoc, motivace, disciplína, nové informace
Délka trvání programu (3 měsíce), může být prodloužena maximálně o jeden měsíc (např. z důvodu nemoci klienta apod.). Pokud do této doby klient nevyužije všech 6 kontrol, tak mu zbývající kontroly propadají.Manželská slevaV případě, že budete chtít jídelníčky vytvořit pro manželský pár, dostáváte slevu z celkové hodnoty vybraných programů ve výši 10%.

Nákup s klientemNákup potravin, který výživová poradkyně absolvuje společně s klientem, při kterém vyberou a nakoupí vhodné potraviny. Poradkyně klientovi přímo v obchodě na reálných potravinách vysvětlí, jakých údajů je důležité se všímat na obalech, co kupovat, co naopak nechat ležet v regálech a proč.

Cesta za klientemV případě, že budete chtít provést konzultace u Vás doma, nebo ve Vámi vybraném prostoru, přijedu za Vámi.

Potravinové doplňkyIndividuální výživový plán založen na volbě zdravých potravin a potravinové doplňky jej mohou pouze doplnit, pokud je to nezbytné. Doplňky lze použít v případě, pokud by bylo problematické určitý problém nebo nedostatek vyřešit pouze zdravou stravou (např. do vyváženého jídelníčku patří 2x za týden mořská ryba, která obsahuje nenasycené mastné kyseliny omega-3, ryby mi vůbec nechutnají, nejím je a ani je jíst nebudu, proto je velmi vhodné, abych si koupil kapsle s rybím tukem) nebo v případě, pokud doplňkem chceme podpořit organismus, aby fungoval ještě lépe (např. použití spalovače tuku, pokud chodím pravidelně cvičit) atd. Doplňky nejsou povinnou součástí individuálního výživového plánu.Platební podmínkyPři vstupní konzultaci 50% z ceny vybraného výživového plánu.
Při vyzvednutí výživového plánu 50%
          ● Termín pro podání vyplněného „Vstupního dotazníku „ je 1 měsíc od vstupní konzultace.
          Po uplynutí této doby záloha propadá.
          ● Termín pro vytvoření a předání diagnostiky či výživového plánu z mé strany je maximálně 1 měsíc od
          podání vyplněného „vstupního dotazníku. Při nedodržení této doby můžete požadovat vrácení své zálohy zpět.

Upozornění:Zrušení schůzky provádějte prosím alespoň 24 hod. předem, jinak předplacená kontrolní konzultace propadá.