<

Poradenství pro výživu a zdravý životní styl
Martina Bednářová

E-mail:
info(zavináč)poradenstvi-vyzivy.cz

Adresa:
Borová 349
569 82 Borová

dolgachov / 123RF Reklamní fotografie

Provozní doba:
Po - Pá                 7:00 - 16:00
Po domluvě i v jiném čase

Prosím rezervace rušte minimálně 24 hodin předem

Jak jsem začala s výživovým poradenstvím


Jmenuji se Martina Bednářová, narodila jsem se v roce 1974.

Oblastí výživy a zdravého životního stylu se intenzivně zabývám od roku 2003. Byla jsem často nemocná a vyzkoušela během léčby různé techniky klasické i alternativní medicíny. Hledala jsem proto souvislosti v oblasti výživy a jejího vlivu na zdraví, abych na vývoj nemocí mohla působit také preventivně.

Otázky k problematice zdraví a nemoci mě zajímaly již v mládí. Od 18-ti let bylo mým koníčkem studium psychologie, parapsychologie a různých léčebných metod.

V letech 1988 - 1992 jsem absolvovala Střední ekonomickou školu ve Svitavách a v pozdějších letech pracovala v ekonomické sféře.
Jsem matkou tří dětí, jejichž časté nemoci mě také posunuly k dalšímu studiu v oblasti posilování imunitního systému a celkového zdraví.

V letech 2006 – 2011 jsem intenzivně navštěvovala přednášky klinické psycholožky PhDr. Lidmily Pekařové na téma výchova dětí, vztahy v rodině a mezilidské vztahy. Její přednášky jsou prezentovány na základětřiceti let praxe v klinické psychologii a sedmnácti let praxe primáře oddělení Rehabilitace II v Hamzově léčebně v Luži-Košumberku.

V roce 2012 jsem absolvovala rekvalifikační program PORADCE PRO VÝŽIVU vzdělávacího zařízení NutriAcademy s.r.o. v Brně působícího na Univerzitě třetího věku Mendelovy univerzity v Brně. Součástí programu byly základy biologie, fyziologie, antropometrie, technologie potravin, základy výživy člověka, redukční výživa, sportovní výživa, nutriční prevence, alternativní směry ve výživě, psychologie výživy, hygiena výživy a potravin, toxikologie potravin a společné stravování.

V roce 2013 jsem prohloubila svoji kvalifikaci v oblasti výživy a zdraví vzdělávacím programem LIFE STYLE KOUČ vzdělávacího zařízení NutriAcademy s.r.o. v Brně působícího na Univerzitě třetího věku Mendelovy univerzity v Brně. Součástí programu bylo odkyselení organismu, psychologie v praxi, diagnostika výživového stavu, redukční výživa, sportovní výživa, výživa dětí, seniorů, výživa při celiakii, výživa při diabetes mellitus, a stres management zakončený certifikátem DIAGNOSTIK STRESSOVÉ ZÁTĚŽE.

Dále jsem absolvovala kurs VÝŽIVA DĚTÍ MUDr. Zlatko Marinova působícího na Pediatrické klinice Fakultní nemocnice Motol.

Další studium: VÝŽIVA DĚTÍ V PRAXI, VÝŽIVA PŘI SMĚNNÉM PROVOZU, NUTRIČNÍ STRATEGIE V PRAXI, SPORTOVNÍ VÝŽIVA V PRAXI, VÝŽIVA V NEMOCI, POTRAVINOVÝ SEMINÁŘ absolvované u p. Markéty Karasové -Studio Bodyface v Olomouci.

V letech 2012 – 2013 jsem se účastnila odborné konference SJEZD VÝŽIVOVÝCH PORADCŮ A NUTRIČNÍCH TERAPEUTŮ, konference VÝŽIVA, POHYB A ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL a konference DETOX, DUŠEVNÍ HYGIENA A ŽIVOT BEZ ZBYTEČNÉ CHEMIE – přednášející Ing. Radka Burdychová /majitelka NutriAcademy s.r.o./, RNDr. Vlastimil Dohnal, PhD. /expert v oblasti nutriční terapie a toxikologie/, Bc. Vít Jančařík /fyzioterapeut působící v IKEM Praha/, Ing. Petr Řezníček /Vedoucí vodohospodářské laboratoře/, MVDr. Marta Burdychová /Vedoucí akreditované laboratoře/ a další.

Certifikáty